Exkurze do Slovenské národní galerie s Alexandrou Kusou

Centrum pro moderní umění a teorii pořádá pro studenty Semináře dějin umění exkurzi do nově zrekonstruované Slovenské národní galerie. Provázet bude paní ředitelka Alexandra Kusá. Exkurze proběhne v pondělí 11. prosince.

11. 12. 2023

Budova Slovenské národní galerie na Rázusově nábřeží prošla dlouhou a strastiplnou cestou k její nové podobě, která byla úspěšně zakončena v prosinci 2022. Od jara letošního roku ji už návštěvníci mohou obdivovat v plné kráse spolu s nainstalovanými sbírkami. Mimo přirozené úkoly jako prezentace umění a zachovávání kulturního dědictví, které se s fungováním galerie vážou, si tým SNG vytyčil za cíl vytvořit i kulturní a kultivovaný veřejný prostor, kde budou návštěvníci, kolemjdoucí i obyvatelé Bratislavy rádi trávit volný čas. Rekonstrukce areálu se tedy musela vypořádat i s tímto úkolem. Zajímá Vás, jak celá rekonstrukce probíhala a jaké byly její nejtěžší součásti? Jak byl organizován přesun sbírkového fondu do nově zrekonstruované budovy? A pustila by se SNG do podobného projektu znovu? 11. prosince Vám na tyto i další Vaše dotazy odpoví generální ředitelka SNG a historička umění Alexandra Kusá.

Počet účastníků exkurze je omezen!

Přihlašujte se ZDE do 15.11.2023.

Studenti obdrží od Semináře dějin umění podporu na cestovní náklady ve výši 300,- Kč.

Kdy? 11.12.2023 (Pondelí) od 11:00
Kde? Slovenská národní galerie (Rázusovo nábřeží 1, na nádvoří před hlavním vstupem)