Představení nové fotografické knihy Zaříkávači kamene

29. 2. 2024

Vážené a milé kolegyně a kolegové,
Centrum raně středověkých studií Vás srdečně zve na představení nové fotografické knihy Zaříkávači kamene.
Událost se uskuteční ve čtvrtek 29. února v 18:00 v Knihovně Hanse Beltinga.
Kniha představuje památky Gruzie a Arménie, které na svých cestách zachytili historici umění z různých koutů světa. Každý z nich má svůj osobitý fotografický styl, který se v nich promítá a nahlíží na kavkazskou architekturu a krajinu z různých perspektiv. Popisky k fotografiím a úvod ke knize jsou v češtině, angličtině, francouzštině, italštině a němčině.
A kdo jsou zaříkávači kamene? Mistři, kteří v průběhu dějin tyto architektonické klenoty stavěli. Jejich stavby nezničily ani válečné nájezdy nebo častá zemětřesení. Výjimečná je nejen jejich technická stránka, ale také krása, která spojuje světy, navíc v dokonalé harmonii s okolní krajinou.
Kniha vznikla s finanční podporou Fakulty humanitních věd Univerzity ve Fribourgu.

Těšíme se na setkání