Projekt Ex Arte

2023

"Vyvstává zde otázka, proč máme takovou potřebu – v poslední době pozorujeme, že v našem oboru chybí vzájemná komunikace, jež by vedla k poznání metodologického jazyka naší generace, tedy nastupujících badatelek a badatelů v oboru dějin umění. Výsledkem projektu jsou dva výstupy, a to recenzovaný studentský on-line časopis a studentská konference s názvem Od materiálu k teorii, která proběhne v příštím akademickém roce 6. až 7. října 2023 na půdě Katedry dějin umění Univerzity Palackého v Olomouci. Nutno ještě zmínit, že celý projekt je zaštítěný Katedrou dějin umění FF UP a funguje pomocí grantového programu IGA, který nám byl udělen."