Vernisáž výstavy Rusko mocné a bezmocné

27. 9. 2023

Vážení a milí přátelé,

dovolte nám, abychom Vás jménem Centra raně středověkých studií pozvali na vernisáž naší výstavy Rusko mocné a bezmocné. Výstava fotografií významné české fotografky Dany Kyndrové vzniká jako jedno ze zamyšlení nad Ruskem současnosti a minulosti v rámci projektu StředověC JinaX v Kontextech.

Slavnostní vernisáž proběhne 27. září v 18:30 v prostorách Institutu Paměti národa v Brně. K shlédnutí budou fotografie na tomto místě po celý následující měsíc do 31. října. Výstava doplňuje publikaci Ruský imperialismus: Umění, věda a náboženství ve službách režimu (1801–2023), jejímž autorem je vedoucí Centra raně středověkých studií, kunsthistorik profesor Ivan Foletti.

Jako kurátory výstavy si profesor Foletti přizval své studenty a studentky. Z autorčina archivu vybrali kromě fotografií použitých v knize také další obrázky, které dokonale ilustrují nejen téma knihy, ale i nálady Ruska od 70. let 20. století, kdy fotografka začala tuto zemi dokumentovat.

Těšíme se na setkání a přejeme úspěšný semestr

Centrum raně středověkých studií