Exkurze do Wrocławi a Dolního Slezska

10. dubna 2018

Centrum pro studium raného novověku při Semináři dějin umění pořádá v termínu 5. – 8. května 2018 exkurzi do Slezska, která je zaměřena především na středověkou architekturu a umění 16. – 18. století (s několika odbočkami k moderně). Přihlašování probíhá zaplacením částky 2500 Kč v knihovně SDU u Mgr. Aleše Flídra (cena zahrnuje autobus, ubytování a vstupné). Přihlásit se můžete nejpozději do čtvrtka 26. dubna. Studenti, kteří mají zapsán předmět odborná exkurze, mohou získat zápočet vypracováním referátu.

Hlavní body programu:

Wrocław: Výstava Manieryzm wrocławski v MNW, Arcidiecézní muzeum, Aula Leopoldina, radnice, sídliště WUWA, Hala století, kostely: univerzitní, Panny Marie na Piaskach, sv. Alžběty, sv. Máří Magdaleny, katedrála sv. Jana Křtitele

Kamieniec Ząbkowicki: cisterciácké opatství, neogotický palác s romantickým parkem

Żórawina: manýristický kostel sv. Trojice

Odbornými garanty exkurze jsou Aleš Flídr, Ondřej Jakubec, Zuzana Macurová, Zdeňka Míchalová a Tomáš Valeš.

Sdílení článku