RE:PUBLIKA

5. června 2018

Pozvánka na Festival RE:PUBLIKA, který v těchto dnech probíhá na brněnském výstavišti jako oslava stého výročí založení Československa.

Z hlediska dějin umění upozorňujeme zejména na výstavu Avant Garde, jejímiž kurátory jsou Ondřej Chrobák, Jan Press, Jiří Macek a Jana Zielinski. Ti vytvořili na ploše pavilonu G1 "svobodné město", před jehož branami vítá návštěvníky instalace Krištofa Kintery. Uvnitř pavilonu se pak člověk prochází ulicemi a náměstími, které přinášejí vize Maxima Velčovského, Lucie Koldové a Tomáše Svobody o designu blízké budoucnosti.
Jedinečné je zpřístupnění interiéru Bauerova zámečku, jehož unikum spočívá v tom, že jeho interiér navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Tento interiér je Loosovým jediným dochovaným dílem v jeho rodném městě. Bauerův zámeček bude stejně jako celé výstaviště přístupný po celou dobu festivalu zdarma. Seznámit se s areálem výstaviště jako příkladem moderní architektury první poloviny 20. století umožní návštěvníkům pravidelné komentované prohlídky Brněnského architektonického manuálu.
V neposlední řadě je zde k vidění část proslulé Slovanské epopeje, mimořádně vystavované spolu s autorovou komerční tvorbou, s jeho plakáty, kalendáři a dalšími artefakty.

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info