Nabídka odborné spolupráce s Moravskou galerií v Brně

20. září 2018

 MORAVSKÁ GALERIE

 

Moravská galerie v Brně nabízí studentům Semináře dějin umění možnost navázání dlouhodobých odborných spoluprací v rámci dobrovolnického programu.

 

Jedná se především o práce na oddělení managementu sbírek, ale také na oddělení marketingu a komunikace:

 

  1. Spolupráce v depozitáři grafického designu (zpracování nových akvizicí, ukládání pozůstalostí Jana Rajlicha a Jiřího Rathouského v depozitáři v Řečkovicích a zpracování materiálů z 28. mezinárodního bienále grafického designu Brno 2018).
  2. Spolupráce v depozitáři fotografie a nových médií (skenování diapozitivů a pozitivů fotografií Dagmar Hochové a zpracování dalších pozůstalostí, pro zájemce možnost bližšího seznámení se sbírkou fotografií v rámci depozitáře).
  3. Spolupráce v depozitáři textilu, keramiky a porcelánu (zpracovávání nových akvizic, šití obalů a umisťování uměleckých předmětů do depozitáře).
  4. Pomoc při zpracování archivu Jiřího Valocha ve spolupráci s kurátorkou Janou Písaříkovou.
  5. Spolupráce na oddělení marketingu a komunikace (chystání vernisáží a dalších akcí MG, spolupráce s manažerkou obchodu, výpomoc s reklamními kampaněmi a administrativou oddělení).

 

V Moravské galerii také s potěšením uvítáme praktikanty či jen nárazově pomáhající dobrovolníky, kteří mohou získat zajímavé zkušenosti v různých odděleních a nahlédnou do fungování významné galerijní instituce zevnitř.

 

Více informací o dobrovolnickém programu Moravské galerie naleznete na webových stránkách zde:  http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/o-galerii/dobrovolnici-mg.aspx.

 

V případě zájmu prosím kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Ivetu Valáškovou: iveta.valaskova@moravska-galerie.cz

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info