Navazující magisterské studium
Podmínky ukončení magisterského studia
- získání stanoveného počtu kreditů
- vypracování a obhajoba diplomové magisterské práce
- vykonání státní závěrečné zkoušky s programem:
- metodologie a filozofie dějin umění
- přehled dějin umění
- oborová specializace
Magisterská diplomová práce
- Zvolené téma magisterské diplomové práce zapisuje školitel v aplikaci „Rozpis témat“ v ISu. Zapsání tématu je podmínkou absolvování kurzu „Seminář k magisterské diplomové práci I.“
- Před odevzdáním práce je třeba nechat si referentem na studijním oddělení vytvořit „Archiv závěrečné práce“ v ISu.
- Dokončená diplomová práce se vkládá do archivu bez povinnosti ji tisknout. Pro snadnění komunikace během obhajoby nicméně doporučujeme mít k nahlédnutí alespoň pracovní kopii (neodevzdává se).
- Diplomovou práci musí student odevzdat nejpozději v termínech do 30. dubna (pro státní závěrečné zkoušky v červnovém termínu) a do 30. listopadu (pro státní závěrečné zkoušky v podzimním semestru).
- Pokyny k úpravě, rozsahu a dalším formálním náležitostem prací jsou k dispozici na webu https://www.phil.muni.cz/o-nas/organizacni-struktura/219913-studijni-oddeleni/sablona-zaverecne-prace
Státní závěrečná zkouška
- Na začátku předpokládaného posledního semestru studia se provádí registrace prostřednictvím kurzů „Státní závěrečná zkouška magisterská“ a „Magisterská diplomová práce“. Na termín zkoušky se následně student již nepřihlašuje. Pokud se však student rozhodne zkoušku odložit, informuje o tom nejpozději na začátku zkouškového období svého školitele.
- Nejpozději 5 dnů před konáním zkoušky je třeba požádat studijní oddělení o vydání potvrzení o splnění podmínek studijního programu a předat je na sekretariát SDU. Bez tohoto potvrzení není student oprávněn státní závěrečnou zkoušku konat.
- Státní závěrečná zkouška skládá z obhajoby magisterské diplomové práce a vlastní zkoušky o třech částech:
- Hlavní otázka ze specializace, tj. vycházející ze zaměření diplomové práce.
- Doplňující otázka ze čtyř základních okruhů (středověk, raný novověk, moderní umění, architektura), z nich každý obsahuje pět témat. Student si z každého okruhu vybere a samostatně připraví jedno z předepsaných témat předem. Konkrétní okruh mu bude vybrán při zkoušce. Student si připraví též seznam odborné literatury, se kterou při přípravě otázek pracoval.
- Historiografie a metodologie dějin umění: Prověření znalosti historiografie a metodologie na základě jednoho z titulů „povinné četby“, který bude východiskem pro obecněji formulovanou otázku.