Představení a autogramiáda nové knihy "Zápisky z cest 4. Jižní Kavkaz. Umění starověké Arménie a Gruzie"

9. 2. 2023

Milé kolegyně, milí kolegové,

jménem Centra raně středověkých studií při Semináři dějin umění Masarykovy univerzity vás srdečně zveme na představení a autogramiádu nové knihy „Zápisky z cest 4. Jižní Kavkaz. Umění starověké Arménie a Gruzie“ v brněnském knihkupectví Barvič & Novotný na ulici Česká 13.

Slavnostní představení knihy se uskuteční ve čtvrtek 9. února 2022 od 17:30 pod taktovkou pánů Ivana Foletti a Jiřího Macháčka a bude doplněno o speciální živý díl jejich podcastu Středověk (jinak) trvá https://open.spotify.com/show/1mkyUC4irorR5yk9L5vg9S...

Anotace knihy:

Tato kniha, určená obdivovatelům unikátního kulturního dědictví Jižního Kavkazu, je výsledkem pěti studijních cest, které v letech 2015–2022 podnikli studenti a pedagogové Semináře dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně do oblastí dnešní Arménie, Gruzie a Turecka, tedy do oblasti středověkých království Arménie a Ibérie.

Děkujeme Semináři dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a nakladatelství Munipress.

Budeme se na vás těšit.

Se srdečným pozdravem za Centrum raně středověkých studií

Gajane Achverdjanová