S knihou na kaFFe aneb Jak se píše a čte na filozofické fakultě | Tereza Horáková, Veronika Řezníčková a Jiří Kroupa

20. 9. 2023

Tereza Horáková a Veronika Řezníčková společně s historikem umění Jiřím Kroupou pohovoří o knize Zadání, umělecká úloha a funkce v architektuře a ve výtvarném umění. Autoři si v knize kladou například následující otázky: Jaký je význam pojmů zadání, umělecká úloha a funkce? Jak je můžeme chápat a zkoumat v architektuře či ve výtvarném umění? A jsou tyto pojmy stále ještě aktuální? „Publikace na jednotlivých příkladech stavebních a uměleckých zakázek poukazuje nejen na proměny vztahu mezi objednavateli a architekty či umělci, ale i na způsob, jakým se tito tvůrci s předkládaným zadáním vypořádávali a co všechno mohlo výslednou podobu díla ovlivňovat,“ upřesnila Horáková.

Cyklus autorských čtení hostí Čítárna / kavárna kaFFe na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, vstup je volný.

Sdílení události