SMArt Talks: Exhibiting Horses at the 1893 World’s Fair in Chicago

Srdečně vás zveme na přednášku M. Elizabeth Boone (University of Alberta) s názvem "Exhibiting Horses at the 1893 World's Fair in Chicago".

28. 2. 2023

M. Elizabeth Boone je profesorka dějin umění,designu a vizuální kultury na University of Alberta, která se zabývá uměním 19. a počátku 20. století ve Spojených státech, španělsku a Latinské Americe.

Do Brna přijede se svojí přednáškou s názvem "Exhibiting Horses at the 1893 World's Fair in Chicago".

Anotace:

Na Světovou výstavu v roce 1893 se do Chicaga byly dopraveny stovky koní. Mustangové vystupovali v Buffalo Billově Wild West Show, arabští koně se předváděli v podobně imaginární Wild East Show,  koně závodili v Columbian Free-for-All v nedalekém Washington Parku a clydesdalští koně klidně vycházeli z boxů, aby se postavili před zemědělské rozhodčí v pavilonu hospodářských zvířat. Koně se objevovali také na obrazech vystavených v budově výtvarného umění, jako sochy zdobící budovy a areál veletrhu a jako fotografické ukázky pohybu zvířat na fotografiích Eadwearda Muybridge. Tato přednáška se bude zabývat tím, jak vystavování zvířat na světových výstavách vedlo k našim očekáváním ohledně toho, jak by měla být zvířata vnímána a vystavována dnes.

Kdy: Úterý, 28. února 2023

Kde: Knihovna Hanse Beltinga, Seminář dějin umění FF MU, Veveří 28, Brno